Msza święta w oprawie góralskiej odbyła się na Cisowym Dziale

15 lipca 2024 r.

14 lipca br. na Cisowym Dziole, gdzie łączą się gminy: Łukowica i Łącko, została odprawiona msza św. w oprawie góralskiej. Wydarzenie ku czci św. Jana Pawła II  od 18 lat organizowany jest przez łącki oddział Związku Podhalan, a aktywny udział wzięli w nim również członkowie oddziału w Młyńczyskach. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele samorządów lokalnych, delegacje organizacji oraz instytucji lokalnych. Obecni byli: Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego Józef Pietrzak oraz radny powiatowy Janusz Koza.

Eucharystii przewodniczył ks. prałat Stanisław Kowalik, kapelan Związku Podhalan w Polsce. W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe oddziałów w Łącku, Młyńczyskach, Jazowska, Obidzy, Ochotnicy Górnej, Ochotnicy Dolnej i Kamienicy, a także władze gmin Łącko i Łukowica i Banderia Konna „Iskra” Dolina Dunajca. Zarząd Główny Związku Podhalan w Polsce reprezentowała wiceprezes Janina Napora.

Po wspólnej modlitwie odbyła się tradycyjnie biesiada i poczęstunek. Potrawy i wyroby regionalne przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z Łącka, Zarzecza i Młyńczysk oraz Małopolski Związek Pszczelarzy.

źr. Związek Podhalan oddział w Łącku/ Związek Podhalan oddział w Młyńczyskach