Otwarcie Nowych Stref na Pływalni Limanowskiej

18 lipca 2024 r.

W czwartek, 18 lipca, odbyło się uroczyste otwarcie Strefy Młodego Pływaka oraz Strefy Saun na Pływalni Limanowskiej.

W wydarzeniu wzięli udział starosta Limanowski Mieczysław Uryga, przewodniczący Rady Powiatu Józef Pietrzak, wicestarosta Ewa Filipiak, dyrektor Wydziału Rozwoju i Infrastruktury Starostwa Powiatowego w Limanowej Jacek Rachwał wraz z pracownikami, dyrektor Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Limanowej Mateusz Pietrzak, Dyrektor Pływalni Limanowskiej Dawid Jasica, inspektor nadzoru inwestorskiego Leszek Smajdor oraz wykonawcy inwestycji Prezes firmy Transcom Sp. z o.o. Władysław Sobiech, prezes firmy Czamara EcoTechnology Sp. z o.o. Marek Czamara.

Modernizacja stref to część dużej inwestycji realizowanej na Pływalni Limanowskiej. Na wykonanie wszystkich zaplanowanych prac, wartych łącznie prawie 7 mln zł, władze Powiatu Limanowskiego pozyskały 5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład. Inwestycja ta obejmuje również optymalizację energetyczną obiektu, a prace na pływalni zostały podzielone na różne etapy.

W ramach modernizacji, strefa dziecięca została gruntownie odnowiona. Zwiększono powierzchnię brodzika, zainstalowano nowe wodne atrakcje oraz nowe wanny jacuzzi. W stacji uzdatniania wody wymieniono złoża w każdym filtrze, zainstalowano nowe pompy, wymienniki ciepła i falowniki.

Strefa saun również została w całości zmodernizowana. Zainstalowano nową saunę infrared, lodopad i balię do schładzania. Od teraz, klienci pływalni mogą w pełni korzystać z tych atrakcji.

Nad parkingiem pływalni zainstalowano panele fotowoltaiczne na carportach, a na działce przy basenie postawiono cztery trackery – ruchome elementy systemu fotowoltaicznego, które pozwalają na optymalne ustawienie paneli względem słońca, zwiększając uzysk energii. Trwają prace instalacyjne pompy ciepła, zbiornika buforowego i mikrokogeneratorów. W hali basenowej wymienione będzie oświetlenie na energooszczędne.

Starosta Mieczysław Uryga podkreślił, że: „Modernizacja Pływalni Limanowskiej to duży krok w poprawie jakości usług oferowanych naszym mieszkańcom. Nowe strefy zapewnią jeszcze większy komfort i atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu i zapraszam do korzystania z nowych atrakcji”.

W otwarciu strefy Młodego Pływaka pomagali stali klienci pływalni, dzieci z Niepublicznego Przedszkola „U cioci Agatki” w Tymbarku. Dla wszystkich uczestników, firma Koral zapewniła lody, a Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej zorganizowało tatuaże i zabawy dla najmłodszych. Dodatkowo, starosta Mieczysław Uryga przekazał słodkości, co spotkało się z entuzjazmem najmłodszych uczestników wydarzenia.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do odwiedzenia Pływalni Limanowskiej i skorzystania z nowych, odnowionych stref!