Muzyka Lachowska wybrzmiała w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej podczas koncertu „Co grali nasi dziadkowie”

10 września 2024 r.

30 sierpnia br. w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej miał miejsce koncert smyczkowy w wykonaniu uczestników warsztatów muzykowania ludowego prowadzonych przez Iwonę Cichoń pod nazwą „Co grali nasi dziadkowie” .

Projekt został dofinansowany z budżetu Powiatu Limanowskiego, a wydarzenie objęli patronatem honorowym Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Burmistrz Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz.  Organizatorami muzycznego spotkania byli: Muzeum Ziemi Limanowskiej i Fundacja „Artyści Gór” przy współpracy z Powiatem Limanowskim i Miastem Limanowa.

Wydarzenie było okazją do zaprezentowania talentów wokalnych i muzycznych rozwijanych podczas warsztatów muzykowania ludowego, a także przypomniało o wartości dziedzictwa rodzimej tradycji i kultury przekazywanych przez pokolenia. Młodzi artyści, przy wsparciu swoich opiekunów, zaprezentowali publiczności szeroki repertuar melodii ludowych Ziemi Limanowskiej. Wykonania spotkały się z entuzjastycznym odbiorem, a wnętrza zabytkowego dworu Marsów dodatkowo nadały koncertowi wyjątkową oprawę.

źr/ fot.. Studio Muzyki – Limanowa Łukowica Jodłownik

[ssba-buttons]