Podsumowanie festiwal MOTO-ROCK GENERACJA w Limanowej

25 września 2024 r.

21 września 2024 r. w Parku Miejskim Limanowej odbyła się pierwsza edycja festiwalu zorganizowanego przez Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej pn. Moto-Rock Generacja 2024, która przyciągnęła miłośników motocykli i dobrej muzyki. Było to wydarzenie pełne motoryzacyjnych i muzycznych emocji oraz licznych atrakcji. Patronami honorowymi imprezy była Burmistrz Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz oraz Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, który przyjechał na festiwal  na swoim motocyklu. Obecni byli również Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego Józef Pierzak oraz Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Józef Jaworski. Gospodarzem motocyklowej oprawy wydarzenia był jeden z najstarszych klubów Europy motocyklowych, limanowska „ESKADRA” założona w 1956 roku.

Podczas imprezy dało się zauważyć obecność klubowych naszywek: Steel Roses Poland, God’s Guards Tarnów / Nowy Sącz, Rock and Blues Autsajder z Bielska Białej, Apacz Grobla, Autsajdr Świętokrzyskie, Sons Of The Mountain Krynica – Zdrój, Wolna Grupa Motocyklowa Kazimierza Wielkiego, Cieśla Free Rider. W festiwalu uczestniczyło również wielu niezrzeszonych motocyklistów. Kierowcy dwóch kółek wzięli udział w odpustowej Mszy Świętej odprawionej przez Arcybiskupa Henryka Nowackiego w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej.

Muzyczny program otworzył zespół „Soulmates”. Następnie zagrał zespół „Pół Godziny”. Bluesowy set zamknął „Adrian Szupke” zaskakując publiczność solową wielozadaniowością. Zespół „Pa Tera” otworzył set rockowy, po czym „Disomatic” zabrał publiczność w moc ciężkiego progressive groove metalu. Zespół HORTA o zmroku zaprosił nas natomiast  w świat solówek gitarowych i ciekawych kompozycji. Przedostatni koncert zaserwował limanowski HIGHLANDERS, na których muzykę czekali liczni fani. Gwiazdą wieczoru był zespół TRANSGRESJA. Ten występ zapadnie w pamięci limanowskiej publicznści na długo. Niebanalne, inteligentne teksty oraz wyjątkowa oprawa wizualna zespołu nie tylko przypadła do gustu mieszkańców ale również zainspirowała do przemyśleń.

Konferansjerem imprezy był charyzmatyczny Robert „Szpila” Przechrzta.

Oprócz muzyki, uczestnicy mogli skorzystać z gastronomii Szewczyk Grill, odwiedzić stoiska z gadżetami motocyklowymi i odzieżą MOTO-ROCK.pl, a nawet zrobić sobie tatuaż w mobilnym studio Mommy Tattoo z Nowego Sącza. Firma Ice Exhaust prezentowała customowe układy wydechowe. Podczas imprezy można było nawet zakupić słoik miodu od pszczelarza-motocyklisty Daniela Michorczyka z Pasieki Budzisko. Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci, które mogły wziąć udział w terenowej grze o tematyce motocyklowej i rockowej, rywalizując w różnych zadaniach. Limanowska Akcja Charytatywna zorganizowała loterię fantową z nagrodami. Zbiórka w jej ramach była prowadzona na rzecz dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami. Ponadto prowadzono zbiórkę na rzecz powodzian z partnerskiego miasta Kłodzko.

Wydarzenie było świetną okazją do połączenia pasji do motocykli z miłością do rocka, a organizatorzy zapowiedzieli, że chcą rozbudować festiwal do kilkudniowej imprezy już za rok! Sponsorami imprezy byli: Firma F.H.-U. Janusz Szewczyk, Powiat Limanowski, Koral, Maspex -Tymbark–MWS Sp. z o. o., Gurgul. Firma budowlana, Henman, Bank Spółdzielczy w Limanowej, F.P.H.U Joniec, ENBUD Sp. z o. o, Top Cezar, F.H.U Bestfliz, Browar Bóbr Limanowa, Lipowe Wzgórze, F.H.U. Hydrolim Wojciech Dębski, Firma Handlowa ELEKTRET Spółka Komandytowa Jacek Bieda, Agata Mól, KAJET S.C. , W.OPIOŁA , M.DANIEL, Wrona, Limanowskie Zapiekanki Iwona Garczyńska i inni prywatni sponsorzy.

Szczególne podziękowania organizatorzy kierują do: Roberta Gorczowskiego Radnego Miasta Limanowa za ogromne zaangażowanie przy tworzeniu wydarzenia, OSP Limanowa za zabezpieczenie imprezy, Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Miejskiej, AUTO-MOTO KLUBOWI oraz Firmie GURGUL za udostępnienie infrastruktury zabezpieczającej, Limanowskiemu Domu Kultury za udostępnienie obręczy na kosze i tablicy promocyjnej, Zbigniewowi Sułkowskiemu za profesjonalne nagłośnienie imprezy, Studiu FOTOPOLA za fotoreportaż, VIP System za profesjonalną ochronę i wolontaryjną pomoc przy porządkowaniu Parku Miejskiego po zakończeniu imprezy.

źr. Muzeum Regionalne Ziemi limanowskiej, fot. Studio Fotograficzne Fotopola

[ssba-buttons]