Justyna Kowalczyk wśród odznaczonych Medalem Honorowym za Zasługi dla Województwa Małopolskiego w 2018 r.

Justyna Kowalczyk

W poniedziałek radni województwa podczas XLVIII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego jednogłośnie zdecydowali o tym, kto w tym roku zostanie wyróżniony najważniejszym odznaczeniem małopolskiego samorządu – Medalem Honorowym Za Zasługi dla Województwa Małopolskiego.

Medal Honorowy Za Zasługi dla Województwa Małopolskiego to wyróżnienie, które nadajemy osobom, instytucjom bądź organizacjom, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju Województwa Małopolskiego. Doceniamy nie tylko działalność gospodarczą, ale również społeczną, kulturalną czy sportową – podkreślił marszałek województwa Jacek Krupa.

W dowód wdzięczności za sukcesy sportowe, które promują szeroko również Małopolskę, złoty medal został przyznany dla Justyny Kowalczyk Mistrzyni Olimpijska i mieszkanki powiatu limanowskiego.

Srebrnymi medalami zostaną natomiast odznaczeni: ks. Adam Boniecki, prof. dr hab. Jacek Purchla, Artur Puszko, Jan Kościuszko i Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki. Z kolei medal w stopniu brązowym zostanie przyznany: dr n. med. Annie Chrapuście, Pawłowi Ciećko, Wacławowi Jankowskiemu, Akiko Miwa, Krzysztofowi Orzechowskiemu, Kazimierzowi Tischnerowi i Towarzystwu Przyjaciół Sztuki w Miechowie.

Medale honorowe zostaną wręczone 9 czerwca, podczas Święta Małopolski.

źr.oprac.: UMWM Kraków