50. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

21 sierpnia br. na scenie zakopiańskiego festiwalu wystąpił zespół „Kasinianie – Zagórzanie” z Gminy Mszana Dolna. Członkowie Zespołu Regionalnego „Kasinianie – Zagórzanie” zostali zaproszeni do wspólnego świętowania złotego jubileuszu. Warto wspomnieć, że zespół „Kasinianie – Zagórzanie” w 1988r. otrzymał nagrodę „Złote Ciupagi”.

zdjęcie

Zespół Regionalny „Gorce”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy wystąpił podczas Dnia Górali Polskich. Obchodzony był on 23 sierpnia br. w Zakopanem, również podczas 50. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. W góralskim święcie wzięły udział także członkinie kamienickiego oddziału Związku Podhalan, które serwowały nasze regionalne przysmaki oraz prezentujący swoje artystyczne dzieła twórca ludowy Ignacy Gromala.

Udział w góralskim święcie był również okazją do spotkania między innymi z  prezesem Zarządu Głównego Związku Podhalan – Andrzejem Skupniem, kapelanem Związku Podhalan i równocześnie członkiem Zespołu Apostolstwa Trzeźwości przy Konferencji Episkopatu Polski – ks. prałatem Władysławem Zązelem, a także z delegacją  Zarządu Związku Podhalan z Ameryki Północnej.

zdjęcie

Oprac.na podst.: www.mszana.pl, www.kamienica.net.pl