Szkolenie z ratownictwa górskiego z Państwową Strażą Pożarną

instruktorzy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej Zaprezentowali podstawowe techniki alpinistyczne, wykorzystywane przez straż pożarną, zasady ratowania osób zaginionych w górach oraz omówili sposoby ewakuacji ludzi z kolejek linowych i działań ratowniczych na lawiniskach.

W związku z cyklem szkoleń dla uczniów klas wojskowych i policyjnych w Zespole Szkół im. KEN w Tymbarku, instruktorzy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej przeprowadzili 20 lutego 2019 roku szkolenie z ratownictwa górskiego.

Uczniowie klasy I b wojskowej już po raz drugi uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez funkcjonariuszy PSP. 13 lutego wzięli oni udział w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej.