Turysta na wagę złota
Celem kampanii prezentującej projekty turystyczne realizowane ze wsparciem środków unijnych jest przekonanie mieszkańców regionu do spędzenia tegorocznych wakacji w Małopolsce i w ten sposób zachęcenie do włączenia się w pomoc dla branży turystycznej, która najdotkliwiej odczuła skutki pandemii koronawirusa. Kampania opiera się na prezentacji wybranych projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich.
Naszym celem jest zainteresowanie regionem. Pokazanie miejsc i obiektów, które dzięki Funduszom Europejskim stały się wyjątkowymi atrakcjami turystycznymi regionu, ma za zadanie zwiększenie ruchu turystycznego wewnątrz województwa, co w efekcie da realne wsparcie branży. Promując obiekty i atrakcje turystyczne, chcemy pomóc jak najszybciej odbudować rynek turystyczny w Małopolsce.
Takie rzeczy tylko w Małopolsce
Mówi się, że prawdziwa podróż to nie szukanie nowych lądów, ale nowe spojrzenie na to, co już znamy. Tego wyjątkowego lata mamy okazję znaleźć własne ścieżki i wytyczyć nowe szlaki na turystycznej mapie Małopolski. Wystarczy zrobić jeden krok, żeby stanąć „oko w oko” z miejscami nieoczywistymi, spoza głównej trasy turystycznej i co ważne realizowanymi ze wsparciem środków unijnych. Mamy niepowtarzalną okazję, by wydobyć na światło dzienne te zakątki naszego regionu, które warto poznać i odwiedzić z uwagi na ich przyrodnicze, kulturowe czy rekreacyjne walory.
Weź głęboki oddech
Tężnia solankowa w Bochni to wyjątkowe miejsce na letni wypad z całą rodziną. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, bo obiekt posiada strefę rekreacyjną, promującą ruch na świeżym powietrzu. Tężnia zbudowana jest z naturalnych materiałów m.in. drzewa modrzewiowego, czy krzewów tarniny. Jej korzystne działanie odczujemy już na dziedzińcu, którego powietrze jest wypełnione minerałami i mikroelementami wpływającymi korzystnie na drogi oddechowe. Tężnia czynna codziennie od 10.00 do 20.30.
Wakacje z duchami
Na Szlaku Orlich Gniazd wznosi się Zamek w Ojcowie. Z dawnej budowli pozostały do dziś tylko malownicze ruiny, wieża i brama wjazdowa, które przy pomocy Funduszy Europejskich poddano gruntownej konserwacji. Teraz duch rycerza Skarbimira, który nie potrafiąc zaznać spokoju, pokutuje za swój niecny występek, może ukazywać się w pięknie odnowionej warowni. Cennik i godziny otwarcia na stronie: www.ojcowskiparknarodowy.pl
W dzień gorącego lata
Zalew Chechło – jeszcze do niedawna relikt minionej epoki, dziś dzięki Funduszom Europejskim nowoczesne i bezpłatne kąpielisko z licznymi atrakcjami – drewniane pomosty, większa plaża, widokowa platforma i galena. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie i miło spędzi czas. Wstęp wolny.
Niebo z widokiem na raj
Pierwsza w Polsce Wieża widokowa w koronach drzew o unikalnej drewnianej konstrukcji powstała w Krynicy-Zdroju. Tu można poczuć się jak na szczycie świata, ponieważ widok zapiera „dech w piersiach”. Z wieży roztacza się niesamowicie malowniczy widok na Beskid Sądecki, zachwycającą panoramę miasta i pasmo Jaworzyny Krynickiej. Praktyczne wskazówki na stronie: www.wiezawidokowa.pl
Pamiętajcie o ogrodach
Szukasz miejsc, gdzie można odetchnąć od zgiełku wielkiego miasta? Krakowski Ogród Botaniczny zaprasza wszystkich miłośników ciszy, spokoju i urzekających pięknem roślin. Dzięki Funduszom Europejskim powstała tu nowa szklarnia, w której rośnie mierzący 14 metrów wysokości daktylowiec kanaryjski, zasadzony w połowie XIX wieku oraz urzekająca pięknem egzotycznych storczyków „Holenderka”. Godziny otwarcia na: www.ogrod.uj.edu.pl
Podróż za niejeden uśmiech
Dla niedzielnych rowerzystów i rodzin z dziećmi, dla długodystansowców i lubiących wyzwania – Małopolska stała się prawdziwym rajem dla miłośników dwóch kółek. Trasa rowerowa dookoła Jeziora Czorsztyńskiego to jeden z najciekawszych szlaków w Europie, a tutejsza baza noclegowa może stać się bardzo wygodnym miejscem do spędzenia weekendu lub nawet kilku dni na Podhalu. Wjazd wolny.
Gdzie można zobaczyć naszą kampanię?
W ramach wakacyjnej kampanii promującej Fundusze Europejskie w Małopolsce na ponad stu billboardach, 56 citylightach oraz kilkuset plakatach prezentujemy wybrane atrakcje dofinansowane ze środków unijnych. Nasze projekty pojawią się również w prasie oraz na stronach internetowych FE oraz profilu na Facebooku.
Więcej informacji na https://www.fundusze.malopolska.pl/
źr. fundusze.malopolska.pl