Malutka Rita pierwszym dzieckiem urodzonym w powiecie limanowskim w 2021 roku!

Pierwsze narodzone dziecko w powiecie limanowskim w 2021 roku

W sylwestrową noc, kiedy większość z nas witała Nowy Rok, a na niebie rozbłyskiwały fajerwerki, w Szpitalu Powiatowym w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego na świat przyszyła pierwsza w 2021 r. mieszkanka naszego powiatu.

Jest nią Rita, która urodziła się dokładnie o godzinie 01.10, ważyła 3500  g i mierzyła 55 cm. Szczęśliwymi rodzicami dziewczynki są państwo Monika i Dariusz Odroniec z Młynnego. Jak zdradziła mama nowej mieszkanki powiatu limanowskiego, córeczka ma już dwójkę starszego rodzeństwa siostrę i brata, którzy z niecierpliwością czekają na młodszą siostrzyczkę w domu.

Zgodnie z tradycją Starosta Limanowski Mieczysław Uryga wraz z Dyrektorem Szpitala Marcinem Radziętą na ręce rodziców przekazali gratulację, natomiast dla małej Rity wręczyli upominek, oczywiście wszystko odbyło się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

Gratulujemy dumnym rodzicom – Mamie Monice i Tacie Dariuszowi , a malutkiej Ricie życzymy dużo zdrowia i pięknego beztroskiego dzieciństwa!

Warto dodać, że mimo pandemii Covid-19 w limanowskim szpitalu w zeszłym 2020 roku urodziło się łącznie 1192 dzieci.