23. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Memoriał Henryka Łasaka” po raz kolejny na terenie powiatu limanowskiego

uczestnicy spotkania obradują wokół stołu

W czwartek 29 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się spotkanie w sprawie organizacji 23. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Memoriał Henryka Łasaka”. To wyjątkowe wydarzenie sportowe już po raz drugi odbędzie się na terenie powiatu limanowskiego.

W spotkaniu wzięli udział  Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Wicestarosta Limanowski Agata Zięba, Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz przedstawiciele organizatorów – Prezes Towarzystwa Olimpijczyków Polskich Mieczysław Nowicki, Dyrektor Wyścigu Tadeusz Mytnik i Prezes Rowerowej Akademii Królewskiej Bogdan Koraszewski.

Spotkanie było okazją do podsumowania zeszłorocznego wyścigu oraz omówienia planów związanych z organizacją tegorocznej 23. edycji. Memoriał Henryka Łasaka odbędzie się 15 sierpnia br., zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami. Zawodnicy do pokonania będą mieli dystans 150 km w malowniczej, lecz bardzo wymagającej i górzystej trasie. O trudności trasy świadczy fakt, że zeszłoroczny wyścig ostatecznie ukończyło tylko 10 kolarzy. Warto również podkreślić, że to sportowe święto odbędzie się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content