27 maja Dzień Samorzadu Terytorialnego

27 maja 2024 r.

27 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Samorządu Terytorialnego, upamiętniający pierwsze po II Wojnie Światowej, w pełni demokratyczne, wolne wybory samorządowe, które odbyły się w naszym kraju w 1990 roku. Święto Samorządu Terytorialnego obchodzone jest na mocy uchwały Sejmu RP od 2000 roku.

Dzisiejszy dzień jest podkreśleniem roli i siły wspólnoty regionalnej, oraz tych wartości obywatelskich i demokratycznych, które mają kluczowy wpływ na funkcjonowanie całego narodu. To święto wszystkich osób, którym szczególnie zależy na dobrym rozwoju swoich regionów, a budując silę lokalnych samorządów, troszczą się tym samym o dobro kraju. Dzień Samorządu, jest zatem również zachętą dla nas , jako obywateli do aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym – korzystania z praw i możliwości pozwalających kształtować nasze otoczenie.

Z okazji dzisiejszego święta wszystkim Samorządowcom, szczególnie tym działającym w jednostkach Powiatu Limanowskiego składamy wyrazy uznania i podziękowania, za wytrwałą pracę na rzecz mieszkańców swoich „Małych Ojczyzn” – powiatów, miast, gmin oraz sołectw. Życzymy, aby pełnione obowiązki i służba dla swoich najbliższych wspólnot były owocne w osiągnięcia, a wzajemny szacunek i współpraca zapewniały im stabilny, bezpieczny rozwój.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content