47. Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” odbędzie się w dniach 3 -7 listopada

47. Limanowska Słaza - logo

Limanowski Dom Kultury zaprasza do udziału w największym wydarzeniu folklorystycznym w powiecie limanowskim – 47. Festiwalu Folklorystycznym „Limanowska SŁAZA”, który w tym roku odbędzie się w dniach od 3 do 7 listopada. Partnerem wydarzenia jest Powiat Limanowski.

Tegoroczny festiwal będzie szczególny – po trzech latach remontu budynku Limanowskiego Domu Kultury przy ul. B. Czecha 4 oraz po roku od wybuchu pandemii koronawirusa, festiwal ma nareszcie powrócić w pełnej krasie na scenę w Sali widowiskowej LDK. Chociaż ograniczenia związane z pandemią Covid-19 powodują, że jesteśmy zmuszeni do organizacji „Limanowskiej Słazy” z licznymi obostrzeniami, mamy nadzieję, że artyści nie zawiodą, a my ponownie będziemy mogli cieszyć się z obcowania z kulturą ludową naszego regionu.

Wierzymy, że wzorem lat ubiegłych festiwal zgromadzi wykonawców z powiatu limanowskiego, którzy wystąpią podzieleni na kategorie: Zespoły Regionalne, Grupy Regionalne, Muzyki Ludowe, Instrumentaliści, Śpiewacy, Grupy Śpiewacze, Gawędziarze Ludowi oraz Mistrz i Uczeń, oraz w nowo powołanej kategorii Multiinstrumentalista.

Festiwal będzie transmitowany online za pośrednictwem strony internetowej organizatora i patronów medialnych.

  • Obecnie trwają zgłoszenia do festiwalu.
  • Do 22 października zespoły i artyści ludowi z powiatu limanowskiego mogą się zgłaszać w poszczególnych kategoriach.

 

Regulamin, karty zgłoszeń i lista laureatów z roku ubiegłego do pobrania na stronie https://www.ldk.limanowa.pl/do-pobrania-limanowska-slaza

47. Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content