5 grudnia zapraszamy do Lubomierza na Zagórzańską Mszę Świętą

Zagórzańska Msza Święta, baner informacyjny

5 grudnia 2021 r., o godz. 14.00 w zabytkowym kościele p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Lubomierzu odbędzie się kolejna Zagórzańska Msza Święta

Po Eucharystii, na placu przed kościołem, Zagórzańscy Pasjonaci wraz ze Stowarzyszeniem Rękodzielników zapraszają na mini  kiermasz swoich wyrobów; a do nabycia będą również m.in.: pierniki ozdabiane w regionalne wzory autorstwa Małgorzaty Suder i galanteria drewniana wypalana zagórzańskimi akcentami przez Helenę Kuczaik, stroje regionalne od firmy Hafthan z Koniny oraz miody i inne produkty pszczele z Pasieki od Woźniaków z Koniny.

Gaździny zrzeszone w Kole Gospodyń Wiejskich Śwarne Babki z Łętowego zadbają również o słodki poczęstunek dla uczestników, a członkowie Zespołu Regionalnego Łętowianie, który zapewni oprawę muzyczną podczas liturgii, wystąpią po niej dodatkowo z krótkim programem artystycznym.

Przypominamy, że Zagórzańskie Msze Święte są odprawiane cyklicznie, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 14.00 – w okresie od maja do października w zabytkowym kościele w Kasinie Wielkiej, a od listopada do kwietnia w kościele parafialnym w Lubomierzu.

Organizatorzy kierują apel do wszystkich uczestników Eucharystii o zachowanie dystansu społecznego oraz zakrycie ust i nosa wewnątrz kościoła. Warto też pamiętać, że w świątyni może przebywać ograniczona ilość osób.

Organizatorzy przy okazji każdej z Zagórzańskich Mszy Świętych zachęcają również wszystkich uczestniczących w nich Zagórzan do ubrania się w tradycyjny zagórzański strój regionalny i zaprezentowania się w nim podczas wydarzenia. Jest to również forma popularyzacji i utrwalenia kultury i tradycji regionu wśród mieszkańców, gości i turystów.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia u udziału w Mszy Świętej Zagórzańskiej!

 

źr. : UG Mszana Dolna

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content