6 lutego odbędzie się Zagórzańska Msza św.

Plakat- Zagórzańska Msza św.

6 lutego 2022 r., o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Lubomierzu, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Zespół Regionalny Łostowianie.

Po Mszy św., na placu przed kościołem, na regionalnym kiermaszu będzie można nabyć produkty lokalne. Gaździny zrzeszone w Kole Gospodyń Wiejskich w Kasinie Wielkiej „Zagórzanki” poczęstują własnoręcznie wykonanymi słodkościami, a członkowie Zespołu wystąpią z krótkim programem artystycznym.

Apelujemy do wszystkich uczestników Eucharystii o zachowanie dystansu społecznego oraz zakrycie ust i nosa, również na zewnątrz kościoła. Przypominamy też, że w świątyni może przebywać ograniczona ilość osób.

Zachęcamy wszystkich Zagórzan biorących udział w tej Mszy św. do ubrania się w zagórzański strój regionalny i zaprezentowania się w nim podczas wydarzenia. Będzie to forma popularyzacji naszej kultury i tradycji.

Tych, którzy nie dotrą do Lubomierza na tę szczególną Eucharystię, zapraszamy do włączenia się w nią za pośrednictwem Internetu. Transmisja Zagórzańskiej Mszy św. prowadzona będzie na stronie internetowej parafii (link).

Zagórzańskie Msze św. są odprawiane cyklicznie, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 14.00 – w okresie od maja do października w zabytkowym kościele w Kasinie Wielkiej, a od listopada do kwietnia w kościele parafialnym w Lubomierzu.

Zapraszamy do udziału w tych Mszach św. wszystkich Zagórzan, gości i turystów odwiedzających Zagórzańskie Dziedziny!

Plakat informujący o wydarzeniu

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content