6 mln zł dla Powiatu Limanowskiego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

spotkanie z I Wicewojewodą Małopolskim Józefem Leśniakiem

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się uroczyste przekazanie symbolicznych czeków dla samorządów z Limanowszczyzny w ramach drugiego naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które wręczył I Wicewojewoda Małopolski Józef Leśniak.

W spotkaniu wzięli również udział Posłowie na Sejm RP Anna Paluch i Wiesław Janczyk, Wicestarosta Limanowski Agata Zięba, Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Wojciech Włodarczyk oraz Dyrektor Szpitala Powiatowego im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej Marcin Radzięta.

Starosta Limanowski Mieczysław Uryga złożył podziękowania na ręce I Wicewojewody Małopolskiego Józefa Leśniaka  za tak duże rządowe wsparcie dla samorządów z Powiatu Limanowskiego, dzięki któremu będą mogły być zrealizowane ważne inwestycje dla społeczności lokalnych oraz naszego regionu.

Powiat Limanowski otrzymał wsparcie w wysokości 6 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na termomodernizację budynków Szpitala Powiatowego w Limanowej wraz z przebudową dróg wewnętrznych, placów i chodników oraz siecią kanalizacji opadowej. Dzięki bezzwrotnemu wsparciu, w ramach projektu zostaną również docieplone ściany i stropodachy budynków szpitala,  zostanie wymieniona stolarka okienna wraz z  montażem instalacji fotowoltaicznej o mocy 250 kW.

W ramach drugiego naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wsparcie otrzymały również:  Gmina Limanowa, Gmina Słopnice, Gmina Laskowa, Gmina Łukowica, Gmina Dobra, Gmina Tymbark i Miasto Mszana Dolna. Łączna kwota wsparcia dla samorządów z Limanowszczyzny, to 21 mln zł.

  

 

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content