Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

19 grudnia 2019 r. Starosta Limanowski Mieczysław Uryga pełniący funkcję przewodniczącego zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które odbyło się o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Limanowej. Tematami wiodącymi było podsumowanie pracy Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w 2019 roku oraz zatwierdzenie Planu Pracy Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego na 2020 rok.

Starosta Limanowski omówił najważniejsze przedsięwzięcia zrealizowane w 2019 roku. Zgodnie z zatwierdzonym ,,Rocznym Planem Pracy Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego na 2019 rok”, zostały zwołane 4  posiedzenia zespołu. Dodatkowo odbyły się dwa nieplanowe posiedzenia w związku z negatywnym stanem zanieczyszczenia powietrza na terenie powiatu limanowskiego oraz organizacją powiatowego ćwiczenia zarządzania kryzysowego pk. Laskowa 2019.

Priorytetowymi tematami omawianymi podczas posiedzeń w bieżącym roku były: Zatwierdzenie ,,Rocznego Planu Pracy Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego na 2019 rok”, a także Oceny stanu przygotowania powiatu limanowskiego do: zapewnienia dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii zimowych – ,,Ferie 2019” , w okresie letnich wakacji – ,,Wakacje 2019”, funkcjonowania w ekstremalnych warunkach zimowych – ,,Zima 2018-2019”,  ocena stanu zagrożenia powodziowego oraz ochrony przeciwpowodziowej, zagrożenia pożarowego i ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu limanowskiego.

Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej bryg. Tomasz Pawlik w swoim wystąpieniu podziękował za wielkie zaangażowanie Starosty Limanowskiego oraz Zarządu Powiatu Limanowskiego w proces szkolenia druhów ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu limanowskiego. Podsumowując mijający rok prac zespołu Starosta Limanowski podkreślił, merytoryczne przygotowanie przedstawicieli służb, inspekcji i straży  do uczestnictwa w poszczególnych posiedzeniach, jak również w trakcie planowania, organizacji i przebiegu ćwiczeń.