82. rocznica deportacji Polaków na Sybir

10 lutego br. w kościele parafialnym w Młynnem odbyła się uroczystość 82. Rocznicy deportacji Polaków na Sybir. W wydarzeniu Powiat Limanowski reprezentowali Wojciech Włodarczyk Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego oraz Stefan Hutek radny powiatowy.

Celem uczestników tego wydarzenia było oddanie czci ofiarom zsyłki, którymi byli m.in. mieszkańcy gminy Limanowa z miejscowości Młynne, Stara Wieś, Siekierczyna, Kłodne, Męcina, Pisarzowa.

Mszę św. w intencji ofiar Sybiru odprawił ks. Stanisław Trela – Rektor kościoła w Młynnem. Po Eucharystii odbył się wykład Doktora Przemysława Stanko, wykładowcy Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie, który przybliżył losy Polaków skazanych na te bezwzględne męczarnie.

Organizatorami uroczystości był Urząd Gminy Limanowa, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Młynnem, Rekror Rzymskokatolicki pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Młynnem.

Źródło,fot.;gminalimanowa.pl