Szpital Powiatowy w Limanowej przekaże dwie karetki dla Ukrainy

STarosta Limanowski Mieczysław Uryga wraz radnymi powiatu limanowskiego podczas spotkania z dyrektorem szpitala powiatowego w Limanowej Marcinem Radziętą

17 marca odbyła się Rada Społeczna Szpitala Powiatowego w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego. Podczas posiedzenia podjęte zostały dwie uchwały: w sprawie przedstawienia opinii do Planu finansowego i inwestycyjnego Szpitala na 2022 rok oraz w sprawie wyrażenia pozytywnej opinii o nieodpłatnym przekazaniu na Ukrainę dla potrzeb pogotowia ratunkowego majątku trwałego ruchomego tj. dwóch pojazdów sanitarnych Szpitala Powiatowego w Limanowej. Uchwały zostały przyjęte.

Specjalistyczne pojazdy używane przez limanowski szpital wykorzystywane były od kilkunastu lat i planowano je wycofać z eksploatacji w przyszłym roku, jednak w tak trudnym dla Ukrainy wojennym czasie, z pewnością posłużą chorym na Ukrainie. Decyzja o przekazaniu karetek dla Centralnego Szpitala Okręgowego w Stryju w Ukrainie została podjęta przez Dyrektora Szpitala i była przedstawiona do Rady Społecznej Szpitala. Poparcie dla tej inicjatywy wyraził również Starosta Limanowski  – Mieczysław Uryga:
– Każda pomoc, a szczególnie pomoc medyczna, jest teraz niezbędna dla obywateli Ukrainy zmagających się obecnie z agresją zbrojną Rosji, skierowaną również przeciwko ludności cywilnej. Uważam, że w tej dramatycznej sytuacji powinniśmy wspierać naszych ukraińskich sąsiadów, a szczególnie mieszkańców Stryja – miasta stanowiącego centrum partnerskiego powiatu stryjskiego z którym nawiązaliśmy relacje już w 2013 roku. Dlatego popieram inicjatywę przekazania sprzętu podjęta przez Dyrektora Szpital Powiatowego i doceniam ten gest jak również wszelkie inne akcje pomocy mieszkańców, instytucji oraz organizacji powiatu limanowskiego – informuje Starosta Limanowski.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content