9 Bieg Ziemi Limanowskiej przeszedł do historii

moment dekoracji zwycięzców. obok zawodników stoi Stefan Hutek i Czesław Kawalec

9 Bieg Ziemi Limanowskiej przechodzi do historii. Pomimo zmiany terminu oraz epidemii, która w zeszłym roku uniemożliwiła organizację zawodów, nie spowodowało to zmniejszenia liczby zawodników. Bieg ten jako nieliczny przetrwał organizacyjnie i przyciąga zawodników z różnych miejscowości w Polsce, co stanowi doskonałą promocję Ziemi Limanowskiej. Powiat Limanowski reprezentowali Czesław Kawalec Członek Zarządu oraz radny Stefan Hutek Prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego Zienia Limanowska.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że po raz 9 z kolei pogoda nie przeszkodziła w zawodach sportowych oraz w innych imprezach towarzyszących. Pomimo alertu pogodowego 3 stopnia zagrożenia burzowego, to na czas zawodów dane było się cieszyć cudowną pogodą. Tego szczęścia nie miała inna impreza kulturalna która została przerwana przez  burzę. Imprezami towarzyszącymi były: uczczenie pamięci poległych w Powstaniu Warszawskim w 77 rocznicę jego rozpoczęcia oraz konkurs wiedzy o Słudze Bożym Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Apel poległych przeprowadził Starszy Inspektor Jednostki Strzelec nr 2404 Stanisław Dębski a modlitwę za poległych w Powstaniu poprowadził ks. Mariusz Nosal Proboszcz Parafii w Starej Wsi. Bieg Ziemi Limanowskiej jest imprezą rodzinną przyciągającą rodziców z dziećmi. Ponadto aktywnie włączają się właściciele i pracownicy firm biegający pod szyldem firmowym a są to: Firma Partner-Alma producenta okien, Firma Gomi dystrybutor gazów technicznych oraz Firma Hydrolim. Wielką radość sprawia obecność zasłużonych ludzi sportu tj.  Pana Krzysztofa Jarosza trenera Justyny Kowalczyk, i innych kadrowiczek w biegach narciarskich, Pana Andrzeja Ruchały trenera kadry narodowej biegaczy  narciarskich, męża  Małgorzaty Ruchały wielokrotnej Mistrzyni Polski w biegach narciarskich. Pan Krzysztof jak i Pan Andrzej przybyli z swoimi podopiecznymi tj. z klubu Witów Mszana Górna oraz szkoły podstawowej z Kłodnego. Swoją obecnością zaszczycił również  Pan Emanuel Piaskowy, zawodowy kolarz szosowy występujący w różnych drużynach kolarstwa zawodowego na świecie.

dwie zawodniczki wbiegają na linię mety dwóch rowerzystów przejeżdża linię mety

W przyszłym roku odbędzie się 10 jubileuszowy Bieg Ziemi Limanowskiej na który już teraz bardzo serdecznie zapraszam.  Bieg Ziemi Limanowskiej nie odbył by się gdyby nie praca wielu osób oraz wsparcie finansowe wielu firm.

GALERIA

Oficjalne wyniki TUTAJ Kategorria OPEN

Oficjalne wyniki TUTAJ Kategoria DZIECI

źr./fot: ziemialimanowska.pl

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content