Zmarł Marian Ślazyk artysta malarz ze Słopnic

1 stycznia 2023 r., wieku 63 lat zmarł Marian Ślazyk artysta pochodzący ze Słopnic.

Marian Ślazyk urodził się w 1959 roku w Słopnicach. Malował farbami olejnymi i szpachlą. Jego twórczość była wielowymiarowa i symboliczna, a tworzone prace bardzo ekspresyjne i kolorowe. Jego prace znajdują się w kolekcjach krajowych i zagranicznych. Artysta należał do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu Oddział Limanowa. W 2014 r. odbyła się duża wystawa podsumowująca 20 lat pracy twórczej artysty. W 2019 r. Pan Marian świętował srebrny jubileusz swojej pracy artystycznej. W 2021 roku również miał miejsce wernisaż wystawy prac Pana Mariana Ślazyka w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej. W 2022 r. znalazł się w gronie osób, nagrodzonych przez Powiat Limanowski za działalność w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Msza św. w intencji zmarłego odbędzie się w niedzielę 8 stycznia 2023 r. o godz. 11:00 w kościele w Słopnicach. Msza św. żałobna zostanie odprawiona w środę 11 stycznia 2023 r. w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny przy ul. Popiełuszki w Krakowie o godzinie 13:00, po której nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzu przy ul. Bieżanowskiej.