Akcja „Narodowe Czytanie” 2023 w Powiecie Limanowskim

Lekturą wybraną do XII edycji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, odbywającej się pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej, będzie powieść „Nad Niemnem” –  najsłynniejsze dzieło Elizy Orzeszkowej. Powiatowa, piąta odsłona wydarzenia odbędzie się w piątek 8 września br. o godzinie 17:00, w Parku im. Małachowskich w Dobrej. Czytać będą samorządowcy, ludzie kultury, artyści, bibliotekarze oraz młodzież – laureaci tegorocznego „Maratonu Czytelniczego”. Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza przy tej okazji również do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy strój inspirowany powieścią „Nad Niemnem”.

Eliza Orzeszkowa – jedna z najważniejszych polskich pisarek XIX wieku swoim najbardziej znanym utworze literackim porusza temat Powstania Styczniowego, którego 160. rocznica przypada właśnie na 2023 rok. „Narodowe Czytanie” daje więc dodatkowy powód, aby – być może na nowo – sięgnąć po twórczość autorki, która przez lata zachwycała kolejne pokolenia czytelników.

Dodatkową atrakcją tegorocznego „Narodowego Czytania” w Powiecie Limanowskim będzie konkurs na najlepszy, stylizowany strój z powieści „Nad Niemnem” organizowany przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Limanowej Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Gminę Dobra. Aby wziąć udział w zabawie, należy 8 września  przyjść na czytelnicze wydarzenie w Dobrej w przebraniu oraz zgłosić się do Komisji Konkursowej. Wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszenia i jak najlepiej zaprezentować swój strój wzorowany na bohaterach lektury.

Szczegółowy regulamin i zasady konkursu dostępne są poniżej:

Zapraszamy do udziału w akcji oraz wspólnej lektury !

Organizatorami wydarzenia są: Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej, Gminna Biblioteka Publiczna w Dobrej, Powiat Limanowski, Urząd Gminy Dobra, Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej, Senior + w Dobrej oraz Szkoła Muzyczna w Dobrej. „Narodowe Czytanie” w Dobrej objął honorowym patronatem Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Patronat medialny: Radio RDN Nowy Sącz, telewizja internetowa TV28.

 

źr. MBP Limanowa

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content