Animatorzy z Małopolskiego Centrum Nauki w Szpitalu Powiatowym w Limanowej

Animatorzy z Małopolskiego Centrum Nauki COGITEON prezentowali dzieciom przebywającym na Oddziale Chorób Dzieci naszego Szpitala szereg doświadczeń z powietrzem

23 października animatorzy z Małopolskiego Centrum Nauki COGITEON zaprezentowali dzieciom przebywającym na Oddziale Chorób Dzieci naszego Szpitala szereg doświadczeń z powietrzem.

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon to Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego. Powstała w grudniu 2017 roku. Powołana została w celu realizacji zadań własnych Województwa Małopolskiego w zakresie działalności kulturalnej.

Głównymi celami Małopolskiego Centrum Nauki jest:

• Kształtowanie postawy otwartości, aktywności i ciekawości świata
  • Budowanie pozytywnego stosunku do nauki, pogłębianie wiedzy naukowej i zachęcanie do wykorzystania jej na co dzień
  • Wyszukiwanie i rozwijanie talentów oraz kompetencji z wykorzystaniem nauki jako narzędzia lub inspiracji
  • Wyzwalanie potencjału wynikającego ze współpracy przedstawicieli różnych dziedzin: nauki, sztuki, edukacji, przedsiębiorczości i działalności społecznej
    (źródło: www.cogiteon.pl).

Pokaz w limanowskim Szpitalu był jednym z pierwszych realizowanych przez MCN Cogiteon. Centrum ma w planach kolejne prezentacje. Głównym celem spotkań z dziećmi jest przedstawienie nauki aktualnej, obiektywnej i powiązanej z życiem odbiorców w sposób atrakcyjny i oryginalny w formie i tematyce.

Taki też był pokaz zaprezentowany dla dzieciaków limanowskiego Szpitala. Animatorzy w prosty i przystępny sposób wyjaśniali podstawowe zagadnienia z zakresu fizyki i chemii, zachęcając dzieci do aktywnego uczestnictwa i pobudzając ich do kreatywnego myślenia.

źr.: Szpital Powiatowy w Limanowej