Balony w kolorach polskiej flagi pofrunęły w niebo z Limanowskiego Rynku. Kontynuacja „Biało -czerwonego świętowania”

Starosta Mieczysław Uryga- Balony w kolorach polskiej flagi pofrunęły w niebo z Limanowskiego Rynku. Kontynuacja "Biało -czerwonego świętowania"

2 maja  2022 r. na rynku w Limanowej punktualnie o godzinie 11: 00 z pomocą najmłodszych wypuszczone zostało w niebo mnóstwo białych i czerwonych balonów napełnionych helem.

Akcja „Dzień Flagi RP – Biało –Czerwone Świętowanie” zorganizowana została z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Lipowe. Projekt współfinansował Powiat Limanowski.

W tym szczególnym, symbolicznym spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele Zarządu Powiatu Limanowskiego: Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga, Józef Pietrzak – Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego oraz Józef Jaworski – Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego.

– Nasza obecność tutaj to dowód przywiązania i szacunku do narodowych barw. Bądźmy zawsze dumni z naszej – biało czerwonej flagi, a w tych świątecznych dniach, udekorujmy nimi nasze domy i mieszkania”- zwrócił się do uczestników Starosta Limanowski.

Mieczysław Uryga wspomniał również przypadającą jutro 231. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, podkreślając wartość tego aktu prawnego dla kształtowania się polskiej państwowości oraz prawodawstwa. Starosta Limanowski złożył również obecnym życzenia rodzinnego i radosnego świętowania patriotycznych rocznic.

Po oficjalnym powitaniu utworzono symboliczną flagę, rozpoczęło się wielkie odliczanie, i biało-czerwone balony zostały uwolnione i poszybowały w pogodne, majowe niebo.

Gospodynie z KGW Lipowe przygotowany dla uczestników słodki poczęstunek. Rozdawane był również bezpłatnie biało – czerwone flagietki oraz baloniki.

Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze, przy słonecznej pogodzie oraz zgromadziło licznych uczestników. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu razem z nami uczcili Narodowy Dzień Polskiej Flagi! Cieszymy się, że zawłaszcza najmłodsi tak chętnie i aktywnie uczestniczyli w uczczeniu dzisiejszego pięknego święta.

Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna na FACEBOOKU

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content