Będzie nowy chodnik w gminie Tymbark

podpisanie umowy gmina Tymbark

Pod koniec marca Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek podpisał umowę na wykonanie chodnika przy drodze powiatowej 1617 K Piekiełko – Tymbark. Całkowity koszt inwestycji to blisko 929 000 zł z czego 50% kwoty pochodzi z budżetu Powiatu Limanowskiego.

Podpisana umowa dotyczy wykonania chodnika  wraz z zatokami autobusowymi przy drodze powiatowej 1617 K Piekiełko – Tymbark w miejscowości Tymbark od skrzyżowania z drogą gminną tzw. „Kopana Droga” do istniejącego chodnika – rejon skrzyżowania z drogą gminną koło Zakładu MASPEX.

Ogólny zakres robót obejmuje m.in. wykonanie nawierzchni chodnika  z kostki betonowej, przebudowę przepustu, uregulowanie spływu wód powierzchniowych, wykonanie zatok autobusowych oraz zamontowanie oznakowania pionowego.

Wykonawcą inwestycji jest wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe „ZIBUD”. Termin zakończenia prac przewidziany jest na koniec sierpnia br.

źr.zdj: Gmina Tymbark