Będzie odbudowa mostu przy ul.Dutka!

Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik trzymający promesę dla miasta Liamnowa

27 marca Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik przekazał promesę na odbudowę mostu przy ul.Dutka (Łososina Górna).  Pieniądze zostały przyznane przez MSWiA na odbudowę uszkodzonego obiektu.

Dzisiaj na ręce włodarzy miasta Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik przekazał promesę w wysokości 2 mln zł na odbudowę uszkodzonego od 4 lat mostu. na ul. Dutka. W spotkaniu udział wzięli m.in. Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk, Starosta Limanowski Jan Puchała, Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i mieszkańców.  Wojewoda podczas swojego wystąpienia podkreślił, że finalna decyzja dotycząca dofinansowania tego zadania jest potwierdzeniem dotrzymywania słowa przez stronę rządową.

Most przy ul. Dudka to bardzo istotny z punku widzenia infrastrukturalnego most dla Limanowej, będący alternatywą objazdu dla miasta w przypadku remontu drugiego, bardzo obciążonego i strategicznego dla pojazdów tonażowych mostu.

Źródło:sadeczanin.info