Zapraszamy na bogaty w atrakcje III Kiermasz Bożonarodzeniowy w Powiecie Limanowskim!

W poniedziałek 19 grudnia 2022 r. na limanowskim rynku zagości niepowtarzalny, gwiazdkowy klimat! Wszystko za sprawą III Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Powiecie Limanowskim organizowanego przez Powiat Limanowski w partnerstwie z Miastem Limanowa i Nadleśnictwem Limanowa. W godzinach od 10:00 do 15:00  na stoiskach promocyjnych będzie można nabyć  m.in. produkty regionalne, oryginalne dekoracje świąteczne i rękodzieło.

W tegorocznej edycji  Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Powiecie Limanowskim  udział wezmą:

– Piotr Banach (wyroby z drewna: wianki bożonarodzeniowe, stroiki, choinki drewniane, ozdoby, renifery, anioły),
– Stowarzyszenie „Remedium” (stroiki, dekoracje świąteczne),
-Koła Gospodyń: KGW Sowliny (potrawy świąteczne, ciasta i ciasteczka, ozdoby świąteczne),  KGW Lipowe (stroiki, ozdoby choinkowe i świąteczne ciasta), KGW Zagórzanki (stroiki, szopki, serwetki, wypieki i potrawy świąteczne), KGW Zasadne (ozdoby świąteczne, bombki, stroiki, chleb wiejski, podpłomyki, ciasta, smalce, korbace), KGW Podłopień (ciasta, ciasteczka, stroiki bożonarodzeniowe) oraz  KGW Śwarne Gosposie Kamienica (stroiki świąteczne, wieńce, pierniczki, ciasta, chleby, bombki regionalne).
– MKART Magdalena Król (ręcznie malowane zawieszki na choinkę z plastrów drewna, drewniane pudełka, kartki świąteczne z motywami regionalnymi),
– SABYART Sabina Rapta (bombki przestrzenne, bombki 3D, stroiki, świece, pierniczki),
– Halina Janik (aniołki na szydełku, stroiki świąteczne, choinki, bombki ozdobne styropianowe),
– Tadeusz Leśniak Pasieka pod Sosnami  (produkty pszczele – miody, pyłek, wyroby woskowe),
– Zagórzańscy Pasjonaci (bombki dekorowane metodą decoupage, stroiki świąteczne, anioły, ręczenie dekorowane kartki i świece, dekoracje wykonane na szydełku i drutach),
– Warsztaty Artystyczne Czerwone Korale (anioły z koralików, gwiazdki i inne ozdoby, stroiki, pierniczki, wyroby na szydełku, serwetki),
– „Sznurkowe Perełki” (wyroby ze sznurka bawełnianego wykonane metodą makramy i na szydełku),
– Gospodarstwo „Naturalnie” – Natalia Drożdż (wyroby tradycyjne – wędliny wiejskie, ciasta, chleby, bigos, kiełbasy, smalec, miody),
–  „Chleb Męciński” (Marek Piwowar), Danuta Gutowska (ozdoby świąteczne, soki naturalne i susz) oraz „Kołacz Jodłownicki” (chleby, wypieki, kołacz jodłownicki), „Suska Sechlońska” Stowarzyszenie Producentów Owoców i Warzyw w Ujanowicach.

Coś dla siebie znajdą zarówno smakosze jak i poszukujący pięknych dekoracji, czy też gwiazdkowych upominków z regionalnym akcentem. Uczestnicy Kiermaszu będą mogli również otrzymać pachnące choinki i dary lasu od Nadleśnictwa Limanowa, które jest partnerem wydarzenia.

 

Podczas wydarzenia towarzyszyć nam będą dźwięki tradycyjnych kolęd i świątecznych przebojów, a  grupy kolędnicze z  Zespołu Szkół im. KEN  w Tymbarku,  Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Mszanie Dolnej oraz z Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej (Ekonom) z pewnością zachęcą wszystkich do wspólnego śpiewania.

Warto wspomnieć, że podczas tegorocznego Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Limanowej swoje stoisko będą mieli również obywatele Ukrainy zamieszkujący obecnie w Powiecie Limanowskim. Firma gastronomiczna BBQ Art Design  oferuje potrawy z grilla. W menu znajdują się m.in.: boczek, karczek, żeberka, szynka, schab, kurczak oraz kiełbaski. Firma miała swoje oddziały na Ukrainie: w Czerkasach, Odessie, Charkowie i Lwowie. Obecnie rozpoczyna działalność w Małopolsce i w Powiecie Limanowskim.

  

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców oraz gości na wyjątkowe spotkanie w przedświątecznej atmosferze podczas III Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Powiecie Limanowskim. Poczujmy magię Świąt !

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Radio RDN, portal limanowa.in oraz telewizja internetowa TV28.

Poniżej w fotogalerii przypominamy, jak wyglądał zeszłoroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy w Limanowej:

 

 

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content