CANTICUM IUBILAEUM z III miejscem w XIX Miechowskim Przeglądzie

Dyplom dla CANTICUM IUBILAEUM za zajęcie III miejsca w XIX Miechowskim Przeglądzie w kategorii chóry mieszane

Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM zajął III miejsce w XIX Miechowskim Przeglądzie Pieśni Chóralnej Kolęd i Pastorałek, który odbył się 19 stycznia w Domu Kultury
w Miechowie.

W konkursie wzięło udział 20 chórów głownie z Polski południowej. Najliczniejszą grupę stanowiły chóry mieszane. Jury pod przewodnictwem prof. Jerzego Kurcza przyznało nagrodę GRAND PRIX Szalowskiemu Zespołowi Wokalnemu. I nagrodę w kategorii chórów mieszanych otrzymał Chór Akademii Górniczo-Hutniczej CON FUOCO ,
II miejsce chór Cantores Carvatiani z Gorlic,  III miejsce ex aequo chór Canticum Iubilaeum z Limanowej i  chór Cantores Minores Sancti Andreae z Olkusza, wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Chór  Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie.

Pozostałe chóry oceniano w kategoriach:  chórów jednorodnych, kameralnych i zespołów wokalno – instrumentalnych. Każdy zespół obowiązkowo wykonywał dowolne opracowanie kolędy Bóg się rodzi . Właśnie na tę okazję dla limanowskiego chóru opracowanie kolędy Bóg się rodzi wykonał warszawski kompozytor Łukasz Farcinkiewicz.

Jury po wysłuchaniu wszystkich chórów i zespołów uczestniczących w XIX Przeglądzie podkreślało bardzo  wysoki poziom oraz bogaty i interesujący repertuar przedstawiony podczas prezentacji konkursowych. Jurorzy podziękowali i pogratulowali udziału wszystkim dyrygentom oraz ich zespołom.

image_pdfimage_print

Udostępnij