Chcesz zostać rodzicem zastępczym? Przeczytaj o szczegółach

Corocznie w rodzinach zastępczych na terenie Powiatu Limanowskiego zostaje umieszczonych kilkoro dzieci. Opuszczenie domu rodzinnego, jaki by on nie był, jest dla dzieci trudnym doświadczeniem. Na szczęście większość z nich znajduje swoją przystań wśród bliższych lub dalszych członków rodziny. Pamiętać należy, że z różnych przyczyn, nie zawsze jest taka możliwość i wówczas opieki podejmują się osoby w żadnym stopniu niespokrewnione z dziećmi.

Jest to niełatwa misja, bo niełatwe jest wychowanie człowieka. Jednak uśmiech dzieci, a z czasem ich szczere uczucie potrafią  wynagrodzić wszelkie trudności. Patrzenie jak wychowankowie nabierają pewności siebie, jak rozkwitają dodaje skrzydeł i sił do rozwiązywania codziennych spraw.

Osoby zainteresowane pełnieniem funkcji rodziny zastępczej zapraszamy do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej do siedziby Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej, ul. Matki Boskiej Bolesnej 16, tel. 18 44-99-757.

Pracownicy Zespołu udzielą szczegółowych informacji dotyczących procedur związanych z zakwalifikowaniem do pełnienia funkcji rodziny zastępczej i odpowiedzą na ewentualne pytania.

W załączniku znajduje się harmonogram szkoleń dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej na rok 2019 >> Harmonogram 2019 <<

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content