„Co łączy chrześcijaństwo i judaizm”? – spotkanie z cyklu „Opowieści o przedwojennej, dwukulturowej Mszanie Dolnej” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mszanie Dolnej

materiały przedwojenne- spotkanie z cyklu "Opowieści o przedwojennej, dwukulturowej Mszanie Dolnej" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mszanie Dolnej

20 czerwca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mszanie Dolnej odbyło się spotkanie pn. „Co łączy chrześcijaństwo i judaizm?” w ramach projektu realizowanego przez Fundacje Sztetl Mszana Dolna oraz Miejska Bibliotekę Publiczną  – „Opowieści o przedwojennej, dwukulturowej Mszanie Dolnej”.

Wydarzenie było szóstym w ramach realizowanego projektu, objętego honorowym patronatem Burmistrz Miasta Mszana Dolna – Anny Pękała oraz wsparciem finansowym Powiatu Limanowskiego, Województwa Małopolskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska Edycja 2022.

Jaki rodowód ma szabaśnik, co łączy mezuzę i kropielniczkę, czym były owe frędzle, których dotknęła kobieta uzdrowiona przez Jezusa ? – odpowiedzi na te oraz inne pytania, a także kwestie dotyczące elementów łączących i odróżniających od siebie dwie religie – chrześcijaństwo i judaizm – poznali uczestnicy spotkania w Bibliotece w Mszanie Dolnej. Pozwoliło ono prześledzić oraz przypomnieć związki miedzy kulturami oraz religiami.

Wykład poprowadziła Urszula Antosz – Rekucka – liderka dialogu, społeczny opiekun zabytków, założycielka i prezes Fundacji Sztetl Mszana Dolna.

Pełny zapis spotkania można również obejrzeć na stronie internetowej fundacji Sztetl oraz na portalu YOUTUBE.

   

 

źr.: Sztetl Mszana dolna / fot. Agnieszka Józefiak Lewandowska i Rachela Antosz-Rekucka

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content