Co na weekend w powiecie limanowskim? Sprawdź wydarzenia!

 

 

 

Przed nami weekend bogaty w liczne wydarzenia i atrakcje. Aby ułatwić Wam wybór przygotowaliśmy zestawienie uroczystości i imprez, które będą miały miejsce w dniach 16 – 18 sierpnia na terenie powiatu limanowskiego. Mamy nadzieję, że wybierzecie coś dla siebie.

 

 

16 sierpnia (piątek) – ten weekend zaczniemy od muzyki klasycznej. XXII Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej można będzie usłyszeć w piątkowy wieczór w limanowskiej Bazylice. Tym razem usłyszymy krakowskie FINESIS TRIO. Tworzące ten zespół artystki – Katarzyna Puch (sopran), Paulina Tkaczyk (klawesyn, flauto traverso) oraz Małgorzata Włodarczyk (gitara, lutnia) – przygotowały program ukazujący bogactwo europejskiej kultury muzycznej.

 

17 sierpnia (sobota) – zapraszamy na pierwszy dzień uroczystości Odpustu Partyzanckiego w miejscowości Szczawa. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 mszą św. w kościółku partyzanckim.

18 sierpnia (niedziela) – tego dnia będą miały miejsce główne uroczystości. Tradycyjnie o godz. 9.45 będzie zbiórka na placu przed pomnikiem 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej. Następnie wszyscy przemaszerują na plac za kościołem parafialnym, gdzie przy ołtarzu polowym odbędzie się msza św. w intencji poległych, zmarłych i żyjących żołnierzy 1 PSP AK. Po mszy św. można będzie posilić się wojskową grochówką oraz skorzystać z innych przygotowanych atrakcji.

 

18 sierpnia (niedziela) – zapraszamy do Ośrodka Edukacyjnego GPN w Parku Podworskim w Porębie Wielkiej na „Niedzielę w Gorczańskim Parku Narodowym”. W programie m.in.: gry i atrakcje dla dzieci, warsztaty i prezentacje edukacyjne oraz możliwość degustacji produktów regionalnych.

iedziela z GPN - sierpień 2019

 

18 sierpnia (niedziela) – wydarzenie rozpocznie msza święta o godzinie 13:00 w Sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerznej w Dobrej, a po niej w Parku Małachowskich w Dobrej będą miały miejsce występy artystyczne oraz prezentacja stroju Laszki od Dobrej. O 19 występ zespołu Góralsi i zabawa taneczna z zespołem GIBKY.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content