Ćwiczenia „Egida-19” w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej

Ćwiczenia "Egida-19" w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej - Starosta Limanowski Mieczysław Uryga z uczestnikami szkolenia

W niedziele 17 listopada 2019 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej odbyły się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pn. ” Egida 19”.

W ramach ćwiczenia 18 żołnierzy punktualnie o 7:00 rano stawiło się w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej. Zgodnie z planem rezerwiści zostali zarejestrowani i otrzymali identyfikatory. Kolejnym punktem ćwiczeń był apel  ewidencyjny. Meldunek o rozpoczęciu ćwiczeń złożony przez Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji Limanowej przyjęła Komendant Powiatowy Policji Limanowej podinsp. Dorota Tokarz. Na uroczystym rozpoczęciu obecny był również Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej mł.bryg. mgr inż. Wojciech Frączek oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień w Nowym Sączu ppłk mgr inż. Henryk Kiełbasa.

W dalszej części ćwiczeń  rezerwiści wzięli udział w zaplanowanych zajęciach. Zagadnienia szkoleniowe obejmowały między innymi tematykę z zakresu realizacji zadań przez Policję na rzecz sił zbrojnych RP, uwarunkowań dotyczących działań policyjnych w warunkach zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny. Przez cały dzień rezerwiści uczestniczyli w zajęciach teoretyczno – praktycznych nabywając wiedzę dotyczącą m. in. użycia i obsługi broni palnej, technik interwencji, czy też udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Łącznie w zapewnieniu prawidłowego przebiegu przedsięwzięcia uczestniczyło 18 policjantów i 7 pracowników cywilnych. Przebiegowi ćwiczeń w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej przyglądał się obserwatorzy z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Na apelu kończącym ćwiczenia Komendant Powiatowy Policji w Limanowej podinsp. Dorota tokarz wraz z I Zastępcą mł.insp. Krzysztofem Chochlińskim wręczyli rezerwistom zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Głównym celem szkolenia było praktyczne sprawdzenie mechanizmów i procedur powoływania rezerw osobowych do jednostek organizacyjnych Policji.  Podobne ćwiczenia prowadzone były równolegle w innych komendach na terenie województwa małopolskiego.

 

źr.: KPP Limanowa/Zdjęcia

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content