Czerwcowa Zagórzańska Msza św.

Plakat dot. wydarzenia Zagórzańskiego

26 czerwca 2022 r., o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

O oprawę muzyczną Eucharystii zadba Kapela Kościelnioki działająca w ramach Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej pod Cyrlom z Olszówki.

Po Mszy św., na placu przed kościołem, na regionalnym kiermaszu będzie można nabyć produkty lokalne m.in.: rękodzieło, miody i produkty pszczele, regionalne sery i pierniki ozdobne. Członkowie Kapeli Kościelniaki wystąpią także z krótkim programem artystycznym.

Organizatorzy zachęcają wszystkich Zagórzan biorących udział w tej Mszy św. do ubrania się w zagórzański strój regionalny i zaprezentowania się w nim podczas wydarzenia. Jest to też forma popularyzacji naszej kultury i tradycji.

Przypominamy, że Zagórzańskie Msze św. są odprawiane cyklicznie, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 14.00 – w okresie od kwietnia do września w zabytkowym kościele w Kasinie Wielkiej, a od października do marca w kościele parafialnym w Lubomierzu.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content