Dofinansowanie ze środków PFRON do zakupu dwóch samochodów 9-cio miejscowych na rzecz osób niepełnosprawnych

podpisanie umowy PEFRON

Zarząd Powiatu Limanowskiego podpisał umowę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na dofinansowanie zakupu dwóch samochodów 9-cio miejscowych dostosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych tj. dla Gminy Laskowa na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy w Ujanowicach oraz dla Fundacji „Opiekuńczość” na rzecz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Rabie Niżnej.

– Dofinansowane ze środków PFRON zakupy samochodów dostosowanych do przewozu osób z niepełnosprawnością umożliwi im integrację ze środowiskiem, aktywizację w życiu społecznym, będzie wspierało szeroko pojętą rehabilitację, dając możliwość zaspokajania również potrzeb psychicznych – wskazuje Jan Puchała Starosta Limanowski.

W podpisaniu umowy uczestniczyli Jan Puchała Starosta Limanowski, Mieczysław Uryga Wicestarosta, Elżbieta Nastałek – Skarbnik Powiatu Limanowskiego i Marta Mordarska dyrektor oddziału Małopolskiego PFRON.

Dofinansowanie było możliwe dzięki pozyskaniu przez Powiat Limanowski za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej  środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach likwidacji barier transportowych przewidzianych w „Programie wyrównywania różnic między regionami III” w wysokości 162 tys. 400 zł. Wspomniana kwota stanowi 80% poniesionych kosztów.