Dokonali oceny wykonanych prac konserwatorskich w parafiach

Kościół w Łososinie

W zeszłym tygodniu członkowie Komisji Kultury, Sportu i Turystyki wizytowali miejsca sakralne na terenie powiatu limanowskiego, które objęte były dofinansowaniem ze strony Powiatu Limanowskiego w latach 2014- 2018.  Komisja sprawdzała celowość wydatkowanych środków oraz postępy wykonanych prac projektowych, remontowych i restauratorskich.

Osiem parafii w tym: pw. Św. Michała Archanioła w Ujanowicach, pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, pw. Św. Andrzeja Apostoła w Łukowicy,  pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej, pw.Św. Mikołaja Biskupa w Skrzydlnej, pw. Św. Antoniego Opata w Męcinie, pw. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, pw. Jana Ewangelisty w Pisarzowej, które na przestrzeni czterech lat otrzymało łącznie w ramach dotacji celowej z budżetu Powiatu Limanowskiego 541 tys. zł dofinansowania na realizację zadań związanych z  renowacją zabytków znajdujących się na terenie powiatu limanowskiego. W ślad za podjętą uchwałą Rada Powiatu Limanowskiego corocznie zatwierdza udzielanie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane zabytków znajdujących się na terenie powiatu limanowskiego. Dotacje były przekazywane sukcesywnie  od 2014 roku

W dniach od 7 września Komisja Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej w składzie: Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga, Przewodnicząca Komisji Jolanta Grzegorzek, Wiceprzewodniczący Komisji Marian Wójtowicz, Członek Komisji  Józef Jaworski oraz Dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Justyna Tokarczyk i Podinspektor Wydziału Joanna Zawada, wizytowała poszczególne parafie powiatu, aby dokonać oceny wykonanych prac. Dotacja na 2014 – 2018 obejmowała następujące parafie:

Parafia  pw. Św. Michała Archanioła w Ujanowicach

Kościół w Ujanowicach