Dwa dni emocji dla kibiców wyścigów! Rusza 13.Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz pod Ostrą

Plakat dot. Wyscigu Górskiego w Limanowej

Wyścig Górski to jedno z największych sportowych wydarzeń. W tym roku odbędzie się w dniach 29 – 31 lipca na odcinku drogi powiatowej Limanowa – Kamienica. XIII edycja wyścigu będzie jednocześnie eliminacją FIA EHC – Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich oraz 9. i 10. rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Wyścig wpisany jest do prestiżowego kalendarza Mistrzostw Europy FIA, w którym w tym roku znajduję się tylko 10 krajów. Każdy kraj otrzymuje możliwość rozegrania tylko jednej rundy.

W pierwszym dniu odbędą się odbiory administracyjne oraz badanie techniczne samochodów. Kolejne dwa dni (sobota i niedziela – Stara Wieś – droga powiatowa Limanowa Kamienica) – to już czysta rywalizacja sportowa. Zawody podzielone są na etapy: podjazdy treningowe, a następnie podjazdy wyścigowe. Po pokonaniu trasy, zawodnicy gromadzą się w górnym parku maszyn, gdzie oczekują na sprowadzenie na start w kolumnie za samochodem organizatora.

Trasa w Limanowej jest najdłuższą trasą w Polsce – 5493 metrów, o średnim wzniosie 5,50%. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem zawodników z Polski oraz naszych sąsiadów Słowaków i Czechów, a po udanym debiucie w kalendarzu Mistrzostw Europy zainteresowani są cyklicznym udziałem w zawodach także zawodnicy m.in. z: Włoch, Austrii, Niemiec i Macedonii.

Wszelkie informacje dotyczące wydarzenia są dostępne również na oficjalnej stronie organizatora: https://wysciggorski.pl/

Pamiętajmy o zamknięciu dróg podczas dwudniowego wydarzenia i stosujmy się do wskazówek organizatorów.

Zapraszamy do udziały! Przeżyjmy razem  sportowe emocje !

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content