Dyżury aptek w Powiecie Limanowskim w 2024 r.

Znak informacja. Niebiski okrąg z białą literą "i" w środku.

Uprzejmie informujemy o zmianach w godzinach pracy aptek.

Od 2024 roku nie będzie już dyżurów całodobowych. Zamiast tego, gdy jest dzień wolny od pracy, apteki będą czynne przez 4 godziny między 10:00 a 18:00. Natomiast w porze nocnej, będą otwarte przez 2 godziny między 19:00 a 23:00. Te zmiany weszły w życie ze względu na nowelizację ustawy. Harmonogram prezentowany poniżej obowiązuje tymczasowo do momentu formalnego przyjęcia uchwały przez Zarząd Powiatu.

Jak już  informowaliśmy, od stycznia 2024 r. skończyły się całodobowe dyżury aptek, ponieważ zmieniła się ustawa. Przez pierwsze trzy miesiące był tzw. okres przejściowy, w którym apteki na naszym terenie pracowały jeszcze według starych zasad. Okres ten skończył się 31 marca.

Od tej daty nie ma już, jak to było do tej pory, całodobowych dyżurów aptek, a Rada Powiatu Limanowskiego nie ustala rozkładu godzin pracy oraz harmonogramu pracy w porze nocnej i w dni świąteczne aptek ogólnodostępnych. Teraz dyżur nocny może trwać maksymalnie do godziny 23ºº, a o godzinach pracy decydują właściciele aptek.

Aktualne godziny pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu limanowskiego: TUTAJ