Dzień Dziecka w Szpitalu Powiatowym w Limanowej!

Spotkanie w Szpitalu

1 czerwca br. z okazji Dnia Dziecka w Szpitalu Powiatowym w Limanowej odbyło się spotkanie z Kariną Gamoń, autorką książki  pt. „Szpitalny domek”. W trakcie spotkania zakupione przez Powiat Limanowski i Szpital Powiatowy w Limanowej książeczki i słodycze, starosta Jan Puchała wraz z wicestarostą Mieczysławem Urygą  i dyrektorem Marcinem Radziętą przekazywali chorym dzieciom.

Spotkanie w szpitalu

 

Podczas spotkania autorka książki Karina Gamoń opowiadała jak powstawała książka- To z obserwacji małych dzieci przychodzących do szpitala, powstała bajka terapeutyczna „Szpitalny Domek” Pobyt w szpitalu jest szczególnie dla małych dzieci i ich rodziców ogromnym stresem. Sam personel, przyrządy medyczne wzbudzają ogromny lęk. Bardziej odważne maluchy zaglądają do dyżurki i pytają, pozostałe chowają się za mamą, gdy tylko zobaczą termometr. Podsunęło mi to pomysł na bajeczkę, która pokaże codzienne działania kadry medycznej w trochę innym świetle.- mówiła.

Spotkanie w Szpitalu

Karina Gamoń; mama, żona, poetka amatorka. Dyplomowana położna, specjalista pielęgniarstwa ginekologicznego, licencjat położnictwa. Absolwentka I LO im. M. Kromera w Gorlicach, Medycznego Studium Zawodowego w Limanowej i Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie.

„Szpitalny Domek” to bajka dla dzieci około 4-10 lat. Składa się z ok. 22 tyś. słów. Pisana jest wierszem rymowanym. Opowiada w sposób wesoły, ciepły i humorystyczny o szpitalu, jego pracownikach i przyrządach medycznych. Celem bajki jest ukazanie dzieciom szpitala w sposób przyjazny. Przedmioty opisane w bajce przyjmują postaci podobne do ludzkich (upersonifikowane) mówią, poruszają się i mają emocje.

Bajka porusza wiele problemów ludzkich, mówi o przyjaźni, miłości, dobru. Może pomóc przezwyciężyć strach przed szpitalem dzieciom, które są przed wizytą szpitalną lub znajdują się w szpitalu. Może być przydatna w przychodniach, ośrodkach zdrowia, na oddziałach dziecięcych szpitali, gdzie przebywający rodzice z dziećmi mogliby oczekując przeczytać dzieciom bajkę.
Książeczka została wydana pod patronatem Starosty Limanowskiego Jana Puchały, Dyrektora Powiatowego Szpitala w Limanowej Marcina Radzięte, Radia RDN Nowy Sącz a rysunki do bajki wykonało Stowarzyszenie Remedium w Tymbarku.

Okładka książki Domek Szpitalny

 

Galeria na FACEBOOKU

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content