Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

1 czerwca 2019 roku na Pływalni Limanowskiej odbył się Powiatowy Dzień Dziecka połączony z obchodami Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Na wydarzenie licznie przybyły rodziny zastępcze wraz z dziećmi. W spotkaniu z ramienia Powiatu Limanowskiego udział wzięli Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Przewodnicząca Rady Powiatu Ewa Filipiak oraz Radna, Przewodnicząca Komisji ds. Pomocy Społecznej Dorota Stanisławczyk.

Tego dnia dla wszystkich dzieci organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, zabaw oraz słodkich upominków. Miały one możliwość zabawy z animatorem w rytm muzyki DJ i zrobienia wodnego tatuażu. Nie zabrakło skręcania balonów oraz puszczania baniek mydlanych. Wychowankowie rodzin zastępczych, ich opiekunowie, a także wszyscy zainteresowani rodzicielstwem zastępczym mogli zagrać w kręgle i bilard – informuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej.

Spotkanie było także okazją do promowania idei rodzicielstwa zastępczego oraz poszukiwania kandydatów do pełnienia tej funkcji.