Edukacja prawna – darmowe materiały edukacyjno-informacyjne

26 czerwca 2024 r.

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez Powiat Limanowski, w ramach którego prowadzi nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.
Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi, trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi – przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.

Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy – Stowarzyszenie Sursum Corda prowadzi także edukację prawną, która zmierza do zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa.
Udostępniamy dla wszystkich mieszkańców Powiatu Limanowskiego darmowe materiały edukacyjne. Materiały są dostępne do pobrania na dedykowanej dla Powiatu Limanowskiego podstronie projektowej tutaj

Wśród darmowych materiałów edukacyjnych wyprodukowanych w II kwartale 2024 r. znajdą Państwo m.in.:

– E-INFORMATOR PRAWNY pn. „Odwołanie darowizny”
– E-PORADNIK EDUKACYJNY pn. „Życie na kredycie”
– E-SCHEMAT EDUKACYJNY pn. „Zgon bliskiej osoby”
– KWARTALNIK MŁODZIEŻOWY pn. „Odpowiedzialność obywatelska”
– ARTYKUŁY PRAWNE m.in. z zakresu ogłoszenia upadłości czy zaprzeczenia ojcostwa
– SONDA ULICZNA z zakresu prawa karnego