Ekologiczno- edukacyjna akcja podczas Pikniku Rodzinnego w Słopnicach

5 czerwca Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Limanowej przeprowadził akcję ekologiczno- edukacyjną w miejscowości Słopnice, podczas organizowanego tam Pikniku Rodzinnego.W wydarzeniu udział wziął Jan Więcek Wiceprzewodniczący Rady Powiatu.

Celem akcji było poszerzenie świadomości mieszkańców Powiatu Limanowskiego na temat zachodzących zmian klimatu, a także wskazanie sposobów zapobiegania tymże zmianom. Uczestnicy akcji mogli także zaczerpnąć wiedzy na temat znaczenia zieleni w przyrodzie, a w szczególności roślin miododajnych, które dostarczając nektar i pyłek dla pszczół i innych owadów, odgrywają bardzo ważną rolę w ekosystemie. Warto także zaznaczyć, że rośliny miododajne, poza spełnianiem ważnych funkcji, cechują się także pięknym wyglądem, dzięki czemu mogą stanowić wspaniałą ozdobę naszych balkonów, ogrodów i działek. Każdy, kto odwiedził stoisko i zaczerpnął ekologicznej wiedzy otrzymał sadzonkę rośliny miododajnej oraz inne gadżety ekologiczne.
Działanie przeprowadzono w ramach realizacji przez Powiat Limanowski Projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA ,,Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii w Województwie Małopolskim’’.