Etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozstrzygnięty

24 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej został przeprowadzony powiatowy etap XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Reprezentacje szkół z terenu całego powiatu limanowskiego walczyły o cenne nagrody i awans do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się w dniach16-17 maja w Ustroniu (powiat wadowicki).

Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu oraz inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. – poinformowali pomysłodawcy Turnieju.

Organizatorami byli: Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Starostwo Powiatowe w Limanowej i Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej. Honorowy patronat nad turniejem objęli Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski oraz Bolesław Żaba – Wójt Gminy Mszana Dolna.

W testach pisemnych i na torze przeszkód walczyły czteroosobowe drużyny w kategorii uczniów w wieku 10-12 lat i trzyosobowe reprezentacje uczniów w wieku powyżej 12 lat. Przed specjalistami w ratownictwie medycznym – ratownikami z Auto Moto Klubu Limanowa – zawodnicy prezentowali swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Suma punktów za wykonanie wszystkich zadań zdecydowała o kolejności miejsc.

WYNIKI W ETAPIE POWIATOWYM OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Zwieńczeniem współzawodnictwa było wręczenie nagród. Zwycięzcy oraz uczestnicy turnieju otrzymali cenne nagrody rzeczowe, m.in. rowery górskie i tablety oraz puchary i medale. Nagrody dla najlepszych wręczała m.in. Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego Ewa Filipiak.

 

GALERIA

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij