Ferie zimowe. Aktywności na terenie Powiatu Limanowskiego.

Ferie zimowe. Aktywności na terenie Powiatu Limanowskiego - logo

Na czas nadchodzących ferii zimowych poszczególne gminy w Powiecie Limanowskim przygotowały różne propozycje dla dzieci.

W Słopnicach Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała m.in.wycieczkę do kina Cinema City Zakopianka oraz Park Trampolin GO Jump (w dniu 28.01.2020r.-dla dzieci od klasy 4 ), a także GOKidz w Krakowie (w dniu 3.02.2020r. – dla dzieci od klasy 1)

W dniu 30.01.202r. dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach kulinarnych pn.:” Na słodko i na słono – festiwal smaków”.

Oferta obejmuje również wycieczkę do teatru w Nowym Sączu na spektakl pt.: „Królowa Lodu” oraz warsztaty teatralne (5.02.2020r.)

Na zakończenie ferii zaplanowany jest wyjazd na basen (w dniu 7.02.2020r.)

Zapisy oraz dodatkowe informacje w bibliotece oraz pod numerem tel. 18 33 26 005.

GBN Slopnice - logo

Gmina Łukowica zaprasza codziennie w godzinach od 14.00 do 19.00 (z przerwą 16.00 – 17.00) na skorzystanie z lodowiska, które jest już otwarte.

Również w Tymbarku jest już uruchomione lodowisko, otwarte codziennie w godzinach od 10.00 do 21.00. Przy lodowisku jest czynna wypożyczalnia łyżew, gdzie skorzystać można w godzinach 10.0o – 21.00 (niedziela i święta) oraz 12.00 – 21.00 (dni powszednie).

Ferie zimowe. Aktywności na terenie Powiatu Limanowskiego. - Łukowica, logo lodwisko

Narciarskie Trasy Biegowe – Aktywna Mogielica zaprasza – 25 km tras dla amatorów narciarstwa biegowego wokół góry Mogielica.

Główną bazą kompleksu pozostanie Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka” w Zalesiu, będzie to jedyne miejsce gdzie można wypożyczyć sprzęt sportowy. Do dyspozycji turystów pozostaje parking oraz budynek obsługi, gdzie znajduje się płatna wypożyczalnia sprzętu, która została wyposażona  w 180 par nart z butami do biegów narciarskich, 60 rowerów górskich, kijki do nordic walking, a także  sprzęt sportowy dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się duża szatnia, toalety i sala dla gości ze stołami, ławami i kaflowym kominkiem. Pozostałe punkty wypożyczania sprzętu w szkołach w Słopnicach i Jurkowie nie będą funkcjonować. Warto zaznaczyć, że wypożyczenie sprzętu jest płatne.

Trasami zarządzać będzie nadal Powiat Limanowski przy wsparciu gmin Kamienica, Słopnice, Dobra oraz współpracy z Nadleśnictwem Limanowa.

Ferie zimowe. Aktywności na terenie Powiatu Limanowskiego. - trasy narciarskie Mogielica

W Powiecie Limanowskim można skorzystać z pięciu stacji narciarskich. W dniu 10.01.2020r. nastąpiło oficjalne otwarcie sezonu zimowego, w związku z czym zapraszamy do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Mapa tras na stoku Kasina-Ski

Opis tras na stoku Lubomierz -Ski

Stacja narciarska Koninki – Ski

Stacja narciarska Limanowa – Ski

Stacja Laskowa -Kamionna – Ski

W Limanowej funkcjonuje również Kryta Pływalnia, która dysponuje m.in. : basenem pływackim, basenem szkoleniowo – rekreacyjnym, basenem – brodzikiem, basenem SPA – Jacussi, zjeżdżalnią wodną, kręgielnią 2-torową, salą squash, łaźnią parową, sauną fińską, salą bilardową, grotą solną. Zapraszamy do korzystania.

Ferie zimowe. Aktywności na terenie Powiatu Limanowskiego. - pływalnia limanowska

Źródło: www.biblioteka.slopnice.pl,www.nowa.lukowica.pl, www.tymbark.pl, www.miasto.limanowa.pl, www.kasinaski.pl, www.lubomierz.com, www.stoknarciarski.ostojakoninki.pl, www.lysagora.pl, www.laskowa-ski.pl, www.plywalnia.limanowska.pl