Festiwal „Muzyka zaklęta w drewnie”. Koncert Andrzeja i Mai Sikorowskich w Łososinie Górnej licznie zgromadził melomanów

Koncert "Muzyka zakleta w drewnie" Łososina Dolna

5 października Andrzej Sikorowski wystąpił w duecie z córką Mają z recitalem muzycznym w zabytkowym kościele pw. Wszystkich Świętych Łososinie Górnej. Koncert zakończył 13.edycję Festiwalu „Muzyka zaklęta w drewnie” . Znany krakowski piosenkarz, gitarzysta i kompozytor oraz jego córka wystąpili z zespołem w składzie: gitara, Mirosław Hady – perkusja, a także Tomasz Kupiec – kontrabas.

W pięknych wnętrzach XVIII wiecznego, drewnianego kościoła wybrzmiały nie tylko znane przeboje grupy „pod Budą” w której występował i dla której teksty pisał Andrzej Sikorowski, ale również znane piosenki z kariery solowej artysty m.in. Nie przenoście nam stolicy do KrakowaAle to już było czy Kraków Piwna 7. Oczywiście, nie mogło zabraknąć również muzyki pochodzącej z trzech wspólnie nagranych z córką Mają płyt (Kraków-Saloniki, Sprawa rodzinna, Okno na Planty).

Koncert w wyjątkowy sposób połączył pokolenia oraz dwie muzyczne kultury: polską i grecką. Za sprawą muzyki wykonywanej w tak wyjątkowej scenerii o udało się wprowadzić publiczność w liryczną opowieść o rodzinie, podróżowaniu oraz poszukiwaniu własnej tożsamości we współczesnym świecie. Poezja i muzyka doskonale współgrały ze sobą, sprawiając ze licznie zgromadzona publiczność mogła przenieść się, wspólnie z artystami, w barwny świat wyobraźni oraz znaleźć czas na chwilę oddechu oraz refleksji, tak potrzebnej każdemu wśród tempa codziennego życia.

Koncert "Muzyka zakleta w drewnie" Łososina Dolna Koncert "Muzyka zakleta w drewnie" Łososina Dolna

Jesienny koncert w ramach Festiwalu „Muzyka zaklęta w drewnie” to ważne i prestiżowe wydarzenie kulturalne małopolski, jak również Ziemi Limanowskiej, która jest ważnym punktem na mapie Małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej.

W wydarzeniu wzięli również udział przedstawiciele władz samorządowych regionu. Powiat limanowski reprezentował Mieczysław Uryga – Starosta limanowski oraz Ewa Filipiak – Przewodnicząca rady Powiatu Limanowskiego.

Koncert "Muzyka zakleta w drewnie" Łososina Dolna

 

źródło: fot. Kamil Bańkowski Muzyka zaklęta w drewnie facebook

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content