Finał piłkarskich rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej.

6 września 2023 r. na stadionie piłkarskim im. Józefa Sipaka w Tymbarku, rozegrano finał Pucharu Polski na szczeblu Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej.

Puchar zawodów oraz awans do 1/8 rozgrywek na szczeblu Małopolski  zdobył klub „Limanovia” z Limanowej, który zmierzył się z „Sokołem” Słopnice.  Mecz zakończył się wynikiem 3 – 0 dla Limanovii.

Gospodarzem  piłkarskiego wydarzenia był Klub Sportowy Harnaś. We wtorkowym wydarzeniu wzięły udział władze limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej, jak również przedstawiciele Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Obecni byli też przedstawiciele władz samorządów lokalnych: Wicestarosta Limanowski Agata Zięba, która wręczyła puchar ufundowany przez Starostę Limanowskiego Mieczysława Urygę, burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, przewodniczący Rady Miasta Limanowa Wiesław Sędzik oraz wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek.

Mecz rozpoczął się wejściem zawodników na stadion wraz z młodymi adeptami piłkarskimi ze Szkółki Piłkarskiej Harnasie w Tymbarku. W przerwie meczu odbyły się  krótkie wystąpienia członków władz piłkarskich oraz samorządowych.

Spotkanie prowadził Marian Jaroszyński. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Tymbark.

źr./fot.: Tymbark.in