Gminne Dożynki oraz konkurs wieńców w Żmiącej

W niedzielę 16.08. w Żmiącej odbędzie się XXIII Gminny Konkurs Wieńców Dożynkowych. W uroczystości weźmie udział Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.

Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej, w porozumieniu z ks. proboszczem parafii w Żmiącej, sołtysem oraz radą sołecką w Żmiącej, planują w niedzielę w ramach Gminnych Dożynek zorganizować XXIII Gminny Konkurs Wieńców Dożynkowych.

Wykonane wieńce zostaną poświęcone w trakcie Mszy świętej dziękczynno–dożynkowej w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żmiącej o godz. 14:00. Homilii będzie przewodniczył ks. biskup Andrzej Jeż, ordynariusz diecezji tarnowskiej. Msza święta dożynkowa będzie miała również charakter dziękczynny w 650 rocznicę lokacji wsi Żmiąca.

Konkurs wieńców odbędzie się na parkingu przy plebanii Kościoła w Żmiącej. Oceny wieńców oraz przyznania odpowiednich miejsc i nagród dokona powołane przez organizatorów jury.

źr.: www.limanowa.in