I Powiatowy Kiermasz Wielkanocny już za nami!

Dzisiaj na limanowskim rynku odbył się Pierwszy Powiatowy Kiermasz Wielkanocny, który cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców jak również gości oraz dzieci i młodzieży, które brały udział w warsztatach rękodzielniczych. Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Limanowej w partnerstwie z Miastem Limanowa.

Już od godzin porannych na płycie rynku w limanowej zrobiło się gwarno, a wszystko za sprawą przygotowanych stoisk z ozdobami, palmami i wypiekami wielkanocnymi, które  przyciągały licznie mieszkańców Limanowej i okolic. Na wielkanocnych stoiskach gościli również m.in. włodarze Radna Wojewódzka Urszula Nowogórska, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Wicestarosta Limanowski Agata Zięba, Członek Zarządu Wojciech Włodarczyk oraz Radni Powiatowi, a także Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.

Dziękuję wszystkim Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, stowarzyszeń oraz artystom i rękodzielnikom z terenu powiatu limanowskiego, którzy wzięli udział w I Powiatowym Kiermaszu Wielkanocnym. Sam miałem okazję zakupić przepiękne ozdoby oraz podziwiać ręcznie wykonywane palmy, pisanki i wiele innych wspaniałych rękodzieł. – mówił Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Podczas kiermaszu każdy mógł zakupić przygotowane ozdoby świąteczne, wyroby hafciarskie, stroiki i palmy wielkanocne – dzieła lokalnych artystów, ale także babki, baranki i wypieki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu limanowskiego.

W trakcie trwania Kiermaszu, organizatorzy przygotowali w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej dla dzieci i młodzieży warsztaty z wykonywania palm i pisanek wielkanocnych. Warsztaty prowadziły Pani Zofia Stanisz – Zoń oraz Pani Małgorzata Górka przy udziale Członkiń ze Stowarzyszenia „Czerwone Korale” z Pisarzowej.

 

 

GALERIA z I Powiatowego Kiermaszu Wielkanocnego 

image_pdfimage_print

Udostępnij