Inwestycja termomodernizacji budynków Szpitala Powiatowego w Limanowej

Zdjecie przedstawiajace komputerową wizualizacje architektoniczną planowanej termomodernizacji szpitala powiatowego w Limanowej

Szpital Powiatowy w Limanowej ogłosił przetarg na realizację inwestycji pn. „Termomodernizacja budynków  Szpitala Powiatowego w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego wraz montażem instalacji fotowoltaicznej”.

Inwestycja ta została podzielona na 3 zadania:

Zadanie 1

1. Wymiana okien i drzwi zewnętrznych,
  2. Docieplenie stropodachów,
  3. Wymiana nieszczelnego pokrycia stropodachów z papy termozgrzewalnej na pokrycie z membrany dachowej,
  4. Wymiana rynien i spustów dachowych,
  5. Odnowienie elewacji wraz z uzupełnieniem ubytków w elewacji oraz ociepleniem ścianek zewnętrznych wykonanych z luksferów,
  6. Likwidacja balkonów  w budynków pulmonologii.

Zadanie 2
Zaprojektowanie i wykonanie kompleksowych robót budowlano montażowych związanych z budową instalacji fotowoltanicznej o mocy około 250 kW.

Zadanie 3
Wyburzenie budynku technicznego komory klimatyzacyjnej  wraz z remontem budynku – garaży karetek pogotowia.

Szacunkowa wartość inwestycji to ponad 8 mln złotych, z czego 6 mln złotych zostanie pokrytych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, natomiast pozostała część ze środków własnych Szpitala.

Inwestycja jest dofinansowana ze środków rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

źr.: szpital Limanowa