IV Powiatowa Konferencja Pszczelarska w Powiecie Limanowskim

Ogólnopolski konkurs turystyczny „Pamiątka z Polski – Polish Souvenirs” - plakat

17 września 2024 r.

Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego zaprasza pszczelarzy z terenu powiatu limanowskiego na IV Powiatową Konferencję Pszczelarską. Wydarzenie odbędzie się w dniu 11 października br. godzina 10.00 w sali konferencyjnej Hotelu Limanova przy ul Sikorskiego 28, 34-600 Limanowa.

Zainteresowanych udziałem w konferencji prosimy o zgłoszenia telefonicznie pod nr tel. 18 33 37 903 lub na adres e-mail: lotlimanowski@gmail.com.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu pn. ,,W Powiecie Limanowskim pomagamy pszczołom – edycja 2024”, który realizowany jest dzięki dotacji otrzymanej w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego, z zakresu ochrony bioróżnorodności pn. ”Małopolska Pszczoła” w 2024 r.

Prelegentami konferencji będą:

  • Dr n. wet. Anna Gajda – kierowniczka Katedry Patologii i Diagnostyki Weterynaryjnej oraz kierowniczką Pracowni Chorób Owadów Użytkowych w Instytucie Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW). Jest również lekarką weterynarii specjalizującą się w chorobach pszczół oraz pszczelarką z 16-letnim doświadczeniem. Bada problemy zdrowotne zarówno hodowlanych, jak i dzikich pszczół. Analizuje interakcje między różnymi patogenami i ich wpływ na zdrowie i długowieczność zapylaczy. Ponadto zgłębia międzygatunkowe przenoszenie patogenów i konsekwencje tego dla bioróżnorodności. Dr Anna Gajda to doświadczona edukatorka, która uczy studentów SGGW zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Promuje świadomość na temat znaczenia pszczół i ich chorób w ramach współpracy z europejskimi pszczelarzami. Wygłasza też prelekcje na konferencjach i kursach pszczelarskich w różnych krajach. Często pełni również funkcję doradcy w dziedzinie zdrowia pszczół.Podczas badań nad chorobami pszczół analizuje próbki pszczół i czerwiu przesłane do niej przez pszczelarzy i pszczelarki. Jako kierowniczka Katedry Patologii i Diagnostyki Weterynaryjnej zarządza ponad 40 naukowcami, nauczycielami, technikami i administratorami.Przez 8 lat była aktywnym członkiem Zarządu międzynarodowej sieci CoLoss, która gromadzi naukowców z całego świata, zajmujących się pszczołami miodnymi, co daje jej wyjątkową możliwość nawiązywania międzynarodowych kontaktów naukowych. Jest również członkinią Zarządu Pszczelniczego Towarzystwa Naukowego i założycielem Sieci Badawczej ds. Zrównoważonej Hodowli Pszczół. Anna Gajda to współautorka Chowu i hodowli pszczół pod redakcją Jerzego Wilde oraz wielu innych publikacji i książek.
  • mgr inż. arch. kraj. Rafał Szelapszczelarz z wieloletnim doświadczeniem w zakresie ogrodnictwa i architektury krajobrazu.  Szkółkarz, producent roślin ozdobnych i miododajnych. Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pomysłodawca powstania programu edukacyjnego #TAKdlaPszczół, oraz utworzenia pierwszego w Polsce Banku Pszczelego., świadczącego pszczelarzom nieodpłatną pomoc merytoryczną i materialną w sytuacjach kryzysowych, takich jak wytrucia, czy zniszczenia pasiek. Rzeczoznawca w zakresie projektowania, budowy i konserwacji terenów zieleni. Inspektor Nadzoru Prac w terenach Zieleni. Autor ekspertyz dendrologicznych, analiz przyrodniczych oraz inwentaryzacji terenów zieleni na potrzeby prowadzenia znaczących inwestycji budowlanych. Ekspert ds. Ochrony Środowiska przy realizacji budowy drogi expressowej S19 i autostrady A4 na Podkarpaciu. Koordynator nadzoru przyrodniczego przy realizacji inwestycji mostowej na Wiśle w Połańcu. Autor koncepcji projektowych dla klientów indywidualnych i podmiotów publicznych. Od 2003 roku wykładowca Naczelnej Organizacji technicznej /Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Ogrodnictwa. Od 2013 Członek Zarządu SITO NOT w Rzeszowie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką pszczelarską.

Szczegółowy konferencji dostępny jest na załączonym poniżej plakacie:

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content