IV Spacer Historyczny w Bazylice Limanowskiej

„Co pozostało z poprzednich kościołów parafialnych w limanowskiej Bazylice?” to temat IV Spaceru Historycznego po Limanowej, który odbył się 17 marca br. Spacer historyczny dla uczestników zainteresowanych historią naszego regionu poprowadził Karol Wojtas historyk i pomysłodawca wydarzenia Spacery Historyczne po Limanowej.

Uczestnicy spaceru dowiedzieli się o przeszłości limanowskiej parafii, a także jak wyglądały poprzednie drewniane kościoły. Pierwsza limanowska świątynia parafialna spłonęła w 14 marca 1769 roku. Drugi kościół parafialny został rozebrany na wiosnę 1911 roku, aby na jego miejscu można było wznieść obecny trzeci murowany. Uczestnicy spaceru zobaczyli, co pozostało do dzisiaj z tych drewnianych świątyń we wnętrzu obecnej bazyliki. Dowiedzieli się także, dlaczego w obecnej bazylice poszczególne ołtarze i kaplice noszą wezwania poszczególnych świętych– podsumowali na fanpage’u organizatorzy wydarzenia.

Fot.: fb/Spacer-Historyczny-po-Limanowej