Jak żyło się dawniej na wsi?

Wydarzenie - Jak żyło się dawniej na wsi?

Stowarzyszenie KGW Rupniów „Centrum” realizuje projekt pod nazwą „Powrót do przeszłości…Jak żyło się dawniej na wsi?”, który dofinansowany jest ze środków z budżetu Powiatu Limanowskiego. W ramach projektu zaplanowano szereg działań, które  przybliżą dawne życie na wsi młodemu pokoleniu.

W ramach realizowanego zadania zorganizowano spotkania z  uczniami Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie. Dzieci szukały odpowiedzi na pytanie: „Jak żyło się dawniej na wsi? ” poprzez udział w wystawie starodawnych przedmiotów, związanych z życiem na wsi naszych przodków. Spotkania zostały przygotowane przez Członkinie Stowarzyszenia KGW Rupniów „Centrum”. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się ze sprzętami użytkowymi, które znajdowały się w większości domów na wsi. Wspólne spotkanie było dla uczniów „powrotem do przeszłości”, a zarazem formą rozrywki. Poza ekspozycją przedmiotów związanych z kulturą naszego regionu, członkinie Stowarzyszenia przygotowały dla uczniów warsztaty wspólnego wyrabiania masła i chleba. Przygotowane własnoręcznie masło i chleb były dla uczestników najlepszym przysmakiem!